Грудень 13

ТРАДИЦІЙНІ АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ У ШКОЛІ

Щороку православні віруючі відзначають церковне свято – день Андрія Первозванного.

Андрій був першим апостолом, якого закликав Христос. Саме тому його назвали Первозванним.

Православні віруючі в цей день йдуть до церкви на службу, моляться святому про благополуччя і ставлять свічки за здоров’я рідних. Також вони продовжують дотримуватися Різдвяного посту.

Андрія Первозванного – це не тільки християнське, а й народне свято. З давніх – давен воно вважалося чоловічим, тому слов’яни 13 грудня збиралися разом і влаштовували гуляння. Дівчата в цю дату ворожили на долю і нареченого, щоб дізнатися, як складеться їх особисте життя.

Традиційно, у нашому закладі 13 грудня учні 10 та 11 класів організували для всіх неймовірно цікаве,  змістовне і веселе свято  – Андріївські вечорниці. На фоні вишитих рушників відбувалися гадання, лунали українські народні пісні, жарти, веселий сміх  та дзвінкі голоси наших талановитих і творчих учнів. Діти кусали калиту і пригощалися смачними вареничками. Гарне вийшло свято!

Шануймо наші українські традиції!

Оприлюднено 13.12.2021 Admin в категоріі "Без категорії